פורץ בשערה

סגור

27/09/2005 ידיעות אחרונות - 24 שעות

מאת : רונן טל'

מירי בוהדנה לא זזה בלי המספריים שלו ונגה שחר חייבת לו את המהפך שהותיר אותה עם קסדה שחורה – אבל לספר (סליחה, מעצב השיער)

קולי זה לא הספיק, אז עכשיו הוא הוציא דיסק בשם "בראד סשנס",

והוא גם מדבר על הדמיון בין מוזיקה לתסרוקות.

 על עטיפת אלבום הבכורה של קולי מתנוססת תמונתה של דוגמנית בשם טניה, שתסרוקתה המפוארת נעשתה על-ידי יוצר הדיסק עצמו. קולי-אלי ואנונו בתעודת הזהות – הוא קודם כל מעצב שיער, כזה שעינת ארליך ומירי בוהדנה לא זזות בלעדיו, ועכשיו גם מוזיקאי עם דיסק בשם "בראד סשנס". שם הדיסק הוא הומאז' לקומקום התה המרוקני בראד שממנו שתו קולי ודניאל קסטנבוים, מוזיקאי חובב נוסף, במהלך העבודה על הדיסק. קולי וקסטנבוים, שנפגשו לפני כמה שנים בחופשה בתאילנד, חשבו בהתחלה להוציא דיסק של עיבודים עדכניים לשירי פלמנקו, אבל בסוף בחרו בקטעים שקולי חיבר. הקו השולט ב-11 הקטעים שבדיסק הוא אלקטרוני – שילוב של אמביינט, צ'יל אאוט, ג'ז רך ונגיעות אתניות. "תמיד רציתי להוציא אלבום", אומר קולי, "ותמיד ידעתי שאני ארצה לתרום אותו". האלבום יצא לאחרונה במהדורה מוגבלת של 2,500 עותקים, שיימכרו גם בחנויות התקליטים. את הרווחים מהדיסק, שעולה 39 שקלים, החליט קולי לתרום ל"רוח טובה", ארגון שמתווך בין אנשים שמעונינים להתנדב לבין מקומות שזקוקים למתנדבים. "יש לי ממה להתפרנס, ואני עובד מספיק קשה בשביל זה", הוא אומר. "לכן רציתי להשאיר את הדיסק למשהו שבא מאהבה".

איפה הפיליפינית ?

פרנסתו העיקרית של קולי (36) היא ספרות. הוא נולד בחצור הגלילית, הצעיר מבין שמונה ילדים. כשהיה בין 14 נהרג אחיו, אשר, במלחמת לבנון. מכינוי החיבה של האח "מקוקי", הוא נטל את ה"קו" וצירף לאלי, וכך נולד "קולי". "בכל פעם שאני אומר את שמי, אני זוכר את אחי". הוא אומר. מגיל צעיר הוא הפגין שני כשרונות דומיננטיים. מוזיקה היה הראשון שבהם, והוא למד לנגן בגיטרה, בס וכלי מיתר אחרים. במקביל, כשהיה מגיע לביקורים מזדמנים אצל הספר, הוא היה מרגיש ש"אני יכול לספר את עצמי טוב יותר".קולי התגייס למחלקה הטכנית בגלי צה"ל, ממנה סולק לאחר שלושה איחורים. במהלך שירותו הצבאי הוא השלים הכנסה אצל שוקי זיקרי, שהיה בשנות ה-90 הפטריאך הגדול של עולם התסרוקות העברי. אצל זיקרי פגש קולי את איתן נעים, פרח ספרים נוסף, ואחרי כמה שנים הקים איתו את המספרה המצליחה "איתן וקולי". השניים נפרדו קצת לפני יותר משנה, כי "רציתי מספרה משלי, מקום לא גדול, לעבוד שוב עם הידיים. התגעגעתי להתחלה", אומר קולי שפתח את המספרה שלו בקצה שדרות רוטשילד בתל-אביב. רשימה חלקית של המסופרות שלו כוללות מלבד ארליך ובוהדנה גם את מלי לוי, אפרת גוש, ושחקני הטלנובלות. "אהבה מעבר לפינה" ו"פיק אפ". לקולי יש אחריות מיניסטריאלית באשר לאיך נראה השיער של אגם רודברג בעוד יום קשה באוניברסיטה, והוא זה שהגה את המהפך בחזותה של נגה שחר, שהפכה תחת ידיו מנערת פלייבוי בהירה לדיילת שאפתנית בתסרוקת קסדת קארה שחורה. "אני לא צופה אדוק של הסדרה, כי אני עסוק, אבל אני מקבל הרבה תגובות", הוא אומר על "פיק אפ". "עם נגה היה כיף. היא היתה צריכה שינוי, ואני חושב שהיא מרוצה. עשיתי לה מין מראה יפני קשוח. עם תספורת כזאת, ישר רואים שהיא בחורה עם אופי. בהתחלה היא היתה בשוק, אבל זה מתאים לדמות שלה. אוולין הגואל, שמשחקת את ברוריה, היא הכי מדליקה. היא באה אלינו  כל הזמן בשביל שטיפות. בבר רפאלי אין מה לגעת. היא יפה טבעית, אין לה אפילו קצוות שרופים. הפיליפינית עוד לא הגיעה למספרה, אבל כדאי לה".

משעמם לספר גברים ?

קולי אחראי גם לתספורות הגברים על הסט, אבל טוען כי "לספר גברים זה קצת משעמם. בדרך כלל הם רוצים תספורת שתחזיק מעמד לחודש, אבל עם הראש של מקס אוליארצ'יק באמת יכולתי לבוא לידי ביטוי. הלכתי על מראה של רוק סטאר, עם גוונים וכאלה. בכלל, אנשים צעירים הם יותר אכפתיים  בנוגע למראה שלהם, ומסתפרים יותר טוב. פתאום אתה רואה ילדים בני 19 שהולכים עם פיאות של כוכבי רוק. זה נהדר".

יש ראש מפורסם שהיית רוצה לטפל בו ?

"מיקי חיימוביץ'. התסרוקת הנוכחית מתאימה לה, אבל מספיק עם השיער הארוך הזה. צריך שינוי, כמו השינוי המוצלח שעשתה לימור לבנת. הארכת השיער מאוד מתאימה לה".

במקרה שהאלבום יצליח, תוותר על המספריים ?

"אין מצב. להצליח במוזיקה זו פרוצדורה מסובכת, והמטרה שלי היא רק להנות. תמיד אהבתי לנגן, זה היה אמצעי פסיכולוגי שעזר לי לשכוח מכל העולם. העבודה על הדיסק לא באה ממקום של תסכול או שעמום מהספרות, ואני לא הולך לשנות מקצוע. גם בגיל 60 לא תהיה לי בעיה לספר שלושה ראשים ביום.

בכלל, יש הרבה דמיון בין תסרוקות למוזיקה. בשני המקרים זה בא מהלב, ובשניהם זה מתחיל מהראש".

מירי בוהדנה לא זזה בלי המספריים שלו ונגה שחר חייבת לו את המהפך שהותיר אותה עם קסדה שחורה - מעצב השיער קולי

© קולי - מעצבי שיער   |   שד' רוטשילד 141 . תל אביב  |  03-6852020     |     www.collie.co.il